Τα θεατρικά μας

Τα θεατρικά είναι πολύ σημαντικό δρώμενο για το σχολείο, αφού γίνεται σε δημόσιο χώρο και παίρνουν μέρος όλα τα παιδιά του σχολείου (μηδενός  εξαιρουμένου). Επειδή στα θεατρικά των περασμένων ετών υπήρχαν παιδιά που αποφοίτησαν και δεν έχουμε πάρει τη σχετική άδεια που χρειάζεται για να ανεβάσουμε φωτογραφίες τους στο διαδίκτυο, περιοριζόμαστε στην παρουσίαση φωτογραφιών και βίντεο, των τελευταίων ετών.

*       Χριστουγεννιάτικη θεατρική ΔΕΣ ΒΙΝΤΕΟ

2013-2014

*       Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση: «Χριστούγεννα στον κόσμο της μουσικής». Πρόσκληση

2012-2013

*              Στις 3 Δεκεμβρίου, ημέρα των ατόμων με αναπηρία, παρουσιάσαμε στη σχολική κοινότητα την παράσταση του προηγούμενου Ιουνίου «Έρχεσαι μαζί μου;» βασισμένη σε έργο της Κάρμεν Ρουγγέρη. Στο κάλεσμά μας ανταποκρίθηκαν πολλά σχολεία της γενικής εκπαίδευσης. Δώσαμε δύο παραστάσεις σε μία ημέρα και μας παρακολούθησαν γύρω στα 500 παιδιά τα οποία μετέφεραν στις οικογένειές τους τις καλύτερες εντυπώσεις.

2011-2012

*      Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση: «Η Γέννηση του Χριστού».

*  Θεατρικό έργο στο τέλος της χρονιάς στο Δημοτικό Θέατρο Ρόδου:       «Έρχεσαι μαζί μου;»

2009-2010

*      Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση: «Το καλικαντζαράκι των Χριστουγέννων».

*  Θεατρικό έργο στο τέλος της χρονιάς:  «Η ωραία κοιμωμένη».

2008-2009

*      Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση: «Η πρασινοσκουφίτσα».

2007-2008

*      Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση: «Η μαγική συνταγή».

2006-2007

*      Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση με θέμα «Καρυοθραύστης».

*  Θεατρικό έργο στο τέλος της χρονιάς:  «Ανέβα στη στέγη να φάμε το σύννεφο».

2005-2006

*      Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση με θέμα «Αγιοβασιλιάτικο σκουφάκι».